Dünya nüfusunun kalabalıklaşması nedeniyle ortaya çıkmakta olan potansiyel tehditlerin, yine nüfus artışı dolayısıyla kontrol edilmekte zorluklara neden oluyor olması güvenlik sorunlarının sadece kolluk kuvvetler ile çözülemeyecek hale gelmesine neden olmaktadır.

Nitekim bu durum yakın zamanda ortaya çıkmış olan bir süreç değildir. 100 yılı aşkın bir süredir insanlar yakın korumaların ve özel güvenlik personellerinin ortaya koyduğu güvenlik unsurlarına ihtiyaç duymaktadır.

yakın koruma

Ülkemizde, Türkiye’nin başkenti Ankara’da da bu durum geçerlidir. Ankara’nın başkent oluşu, Türkiye’nin siyasi ve uluslararası politika konusunda en hareketli şehri oluşu, nüfus bakımından kalabalık olması, birçok yatırımcıya ve genç girişimciye ev sahipliği yapması, sanayi ve üretim anlamında Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden oluşu gibi pek çok farklı durum özel güvenlik ihtiyacını daha da artırmaktadır.

Özel güvenlik, her türden hizmette olduğu gibi belirli seviyede bir eğitim gerektirmektedir. Bu özel güvenlik eğitimi olmadan Ankara’da güvenlik hizmeti verebilmek mümkün olmayacaktır. Türkiye’nin dört bir yanında, özel güvenlik personeli yetiştirmek için özel güvenlik kursu bulunmaktadır.

özel güvenlik eğitimi

 

Ankara’da özel güvenlik kursu ihtiyaçları günümüzde daha da artmaktadır. İnsanlar özel güvenlik hizmetlerine yönelmek, koruma hizmeti verebilmek için özel güvenlik kurslarına başvurmakta ve buradan eğitim alarak belirli bazı prosedürleri izleme, bir sertifika alma yoluna gitmektedir. Bu durumda da Ankara özel güvenlik kurslarının kalitesi ve yeterliliğinin önemi artmaktadır.

Altay Güvenlik, özel güvenlik kurslarının öneminin farkında olan, eğitime son derece özenle yaklaşan köklü bir kurumdur. Özel güvenlik personellerinin gereken eğitimi almış olmasına özen göstermektedir. Çünkü gerekli eğitimlerden ve testlerden geçmemiş, en zoru başaramamış olan bir güvenlik görevlisi, Altay Güvenlik’in disiplinli ortamında bocalar ve siz değerli müşterilerimize gereken güvenlik hizmetini vermekte zorlanır. Bunun farkında olan Altay, Ankara’da güvenlik hizmeti vermek adına seçtiği her bir personelin, eğitim seviyesine dikkat etmektedir.

 

Altay Güvenlik, kurum bünyesi içerisinde görev alan personellerin, sürekli olarak gelişim sağlayabilmesi için de gayret göstermektedir.

Özel güvenlik kursu bittikten sonra eğitim bitmez. Kısacası öğrenmenin yaşı, yeri ve zamanı yoktur. Bu yüzden de Altay Güvenlik olarak personellerimizi düzenli olarak belirli eğitimlere, seminerlere tabii tutuyor ve öğrenme seviyelerini ölçüyoruz. Bu da onların mesleklerinde daha da gelişmesini sağlıyor.

 

5188 Sayılı Kanun kapsamında ve devlet denetiminde hizmet veren özel güvenlik kursları; artan özel güvenlik personeli ihtiyacını karşılamak, nitelik ve nicelik bakımından yetkin özel güvenlik personelleri yetiştirmek amacıyla kurulmuş özel kurslardır.Silahlıya da silahsız eğitim vererek,bu eğitimi başarıyla bitirenlere özel güvenlik sertifikası sunan ve iş imkânı oluşturan bu kurslar; özel güvenlik sektörünün standartlarının belirlenmesinde büyük rol oynamaktadır. İstanbul gibi bir metropolde gün geçtikçe özel güvenlik personeli ihtiyacı artmakta ve bu ihtiyacın karşılanması için daha fazla özel güvenlik kursu açılmaktadır.

 

Altay Güvenlik ve Koruma Hizmetleri Ltd. Şti. özel güvenlik kurslarından mezun olan başarılı personelleri bünyesinde toplayan, sadece nitelik ve nicelik bakımından üstün personelleri istihdam eden bir özel güvenlik şirketidir.