Özel Güvenlik İş İlanları Ankara
«

Özel Güvenlik İş İlanları Ankara

Özel Güvenlik İş İlanları Ankara

Günümüzde artan tehdit unsurları, insanların günlük yaşantılarının her alanında güvenlik problemlerinin artmasına neden olmuştur. Bu noktada en güvenli çözüm, doğru kaynaktan profesyonel destek almaktır.

 

Her hizmet alanında olduğu gibi, özel güvenlik hizmet alanın da hizmet sunacak görevli kişilerin mutlaka eğitimli, uzman olması gerekmektedir. Güvenlik görevlisi, her alanda her durumda insanların can ve mal güvenliğini sağlamakla görevli kişilerdir.

 

Kişileri, kurumları, özel işletmeleri, değerli varlıkları koruma işini silahlı yada silahsız yerine getirirler. Bu yüzden, özel güvenlik görevlilerinin bir çok alanda eğitim görmesi ve yeterliliklerini belgelendirmeleri gerekmektedir.

 
Özel Güvenlik İş İlanları Ankara
 

Altay güvenlik olarak, özel güvenlik iş ilanlarına başvuracak adaylarda değerlendirmeye almak için öncelikle istediğimiz bazı şartlar ve yeterlilikler vardır.

 

İş ilanlarımıza başvuracak adayların; en az lise mezunu, bayanlarda 40, erkeklerde 45 yaş sınırını aşmamış olması, erkeklerde askerlik hizmetini tamamlamış olması, 5188 sayılı özel güvenlik yasa ve mevzuatına uygun kimlik belgesi olması en önemli şartlardır.

 

5188 sayılı özel güvenlik kanuna bağlı olan güvenlik görevlileri; kişilerin, kamu kurumlarının, özel işletmelerin can ve mal güvenliğini sağlamak için görevlendirilmiş kişilerdir.

 

Hizmet alanları bu kadar geniş ve önemli olan Özel Güvenlik görevlilerinin bir çok alanda eğitim görmesi şarttır. Bunlar; ilkyardım, elektronik güvenlik sistemleri, silah eğitimi, atış eğitimi, güvenlik tedbirleri, doğal afetler, patlayıcılar, güvenlik hukuku, yakın koruma, genel kollukla ilişkiler, iletişim, yangın gibi konularda eğitim görürler.

 
Özel güvenlik şirketleri
 

Özel güvenlik şirketleri, kendi bünyesine personel alırken çok dikkatli inceleyip karar vermek zorundadır. Mesleki anlamda kalitesini yükseltecek en önemli etken doğru personel seçimidir.

 

Altay güvenlik olarak, 20 yılı aşkın bir süredir güvenlik sektöründe her geçen gün emin adımlarla ilerlememizde en önemli etken, şirketimiz bünyesindeki eğitim uzmanlarımızın personel seçiminde; başvuran adayların yeterliliklerini detaylı bir şekilde inceleyip, müşteriye en uygun personel, personele en uygun iş açısından değerlendirme yaparak, en donanımlı kişileri seçmeyi ilke edinmiş olmasıdır.

 

Altay güvenlik olarak, Ankara’da, İstanbul’da ve Türkiye’de bir çok ilimizde en çok tercih edilen güvenlik şirketi olmamızın en önemli sebebi, doğru personel seçimi yaparak alanında uzman ekiple hizmet veriyor olmamızdır. Ankara’da profesyonel ekibimize dahil olmak istiyorsanız iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

 

Özel güvenlik şirketleri, her geçen gün artan güvenlik personeli ihtiyacını karşılamak için daimi bir şekilde eleman alımı içerisindedir. Mesleki anlamda çalışan sirkülasyonunun fazla olduğu özel güvenlik sektöründe, özel güvenlik şirketleri kendi elemanlarını yetiştirme ve alanında uzmanlaşmış personelleri bünyesine kazandırma girişiminde bulunmaktadır.

 

Gazete, kariyer siteleri ve sektörel dergilere verilen iş ilanlarıyla özel güvenlik personelleri arayışı içerisine giren firmalar, başvuran adayların yetkinliğini ve işe uygunluğunu test ettikten sonra, işe uygun personelleri seçerek kendi bünyelerine kazandırır ve istihdam ederler.

 

Altay Güvenlik ve Koruma Hizmetleri Ltd. Şti yaptığı analiz ve derecelendirmelerle, iş başvurusunda bulunan tüm personelleri inceleyerek müşterisine en uygun personeli, personeline de en uygun işi temin eder.