Ankara Rüzgar Santrali Güvenliği
«

Ankara Rüzgar Santrali Güvenliği

Gelişen teknoloji ve dünya nüfusunun artması ile birlikte enerji tüketimi de her geçen gün sürekli artmaktadır. Petrol, kömür, fosil yakıt, doğalgaz gibi yakıtlardan elde ettiğimiz enerji kaynaklarını günümüzde yaygın olarak kullanmaktayız. Bu kaynakların sınırlı olması aynı zamanda yenilenebilir olmamasından dolayı, ilerde bitebilir yada azaldığı için ekonomiye yükü artabilir, canlılara zarar verebilir. Günümüzde, insanlar çevre bilinci konusunda daha duyarlı, düşünüp hareket etmektedirler. Dünyanın geleceği için, alternatif enerji kaynakları ile ilgili çalışmalar yaparken çevre dostu ve yenilenebilir bir kaynak olmasına dikkat etmişlerdir. Yenilenebilir enerji kaynakları sürekli kendini yeniledikleri için bitmesi imkansızdır. Doğada kendiliğinden bulunan kaynaklar olduğu için aynı zamanda da çevre dostudur. Bu enerji kaynaklarından en önemlilerinden biri güneş enerjisi, diğeri rüzgar enerjisidir.

 

Rüzgar santralleri güvenliği,  sabah güneşin doğmasıyla çalışmaya başlar. En üst seviyede enerji üretimi için, rüzgar potansiyeli yüksek yerlere kurulur. Rüzgar santrallerinin maliyeti çok fazladır. Uzun yıllar kullanılır. Kuruldukları alandan sökülürken maliyetleri olmaz, hurda değerleri  bu maliyeti karşılar. Üstelik doğada tarım alanı, ağaç ve bitki örtüsüne zarar vermezler. Soğutma, sanayi alanları, bahçe – sokak aydınlatmaları, su pompalama, fabrikalar gibi alanlarda, rüzgar santrallerinde üretilen enerji kullanılır.

 

Bitmez, tükenmez, temiz, en doğal enerji kaynağı olması ve Ülke ekonomisine katkı sağlamasından dolayı Rüzgar santralleri stratejik olarak önem kazanmıştır. Ülkemizin bir çok yerinde bulunan rüzgar santrallerinden sürekli enerji elde edilmesi ve bunun devamlılığı için, bu alanların güvenli bir şekilde korunması çok önemlidir.

enerji santralleri güvenliği

Altay güvenlik, enerji santralleri güvenliği konusunda  kendini ispatlamış Türkiye’de tek yetkili güvenlik şirketidir.  Ülkemiz için stratejik öneme sahip olan alanların korunmasında, profesyonel ekip ve ekipmanlarımızla,  sahada nöbet ve güvenlik noktaları, devriye hizmeti (araçlı – araçsız), silahlı – silahsız özel güvenlik personelleri, gerekli noktalara elektronik güvenlik sistemleri, kurulumu ve kullanabilen uzman güvenlik personelleri gibi konularda karşılıklı görüşülerek detaylı çalışma ve planlama yapılır. Sonrasında en üst seviyede tüm tedbirleri alarak hizmet vermeye başlarız.

güvenlik hizmeti

Altay güvenlik olarak, profesyonel kadromuz ve iş planlamamızla, stratejik öneme sahip olan Rüzgar santralleri güvenliğinde, Ankara, İstanbul ve Türkiye’de güvenlik sektöründe en önde yer alan güvenlik şirketiyiz.

 

Altay güvenlik olarak, Ankara’da da Rüzgar santrali güvenlik hizmetinde profesyonel kadromuz ve üstün hizmet kalitemizle  her zaman yanınızdayız.