Altay güvenlik kurumsal manada elektronik böcek arama hizmeti vermektedir.Altay Elektronik kurumsal manada böcek tarama hizmetini Türkiye’de ilk başlatan firmadır. Bu bağlamda daha önceleri Türkiye’nin sayılı firmaları, böcek arama hizmeti için İsrail’den getirilen personellere onbinlerce dolar verirken, Altay Elektroniğin bu hizmeti vermeye başlaması ile beraber İsrail in bu tekeli kırılmış ülke dışına döviz gitmesine engel olunmuştur. En önemlisi de sağlıklı ve gerçek bir böcek tarama hizmetine kavuşulmuştur. Çünkü İsrail den gelen kişiler sadece 2 personel ile 1000 metre kare alanı 15 dk da tarayıp gitmekte idiler. Oysa bu kadar büyük bir alanın sadece 2 kişi ile 15 dakikada taranması imkânsızdır. Bu kadar kısa sürede hafızasına kaydeden veya kablolama ile çalışan bir böceğin tespiti mümkün değildir.

Altay Elektronik şu an sadece Türkiye değil Almanya, Bulgaristan, Gürcistan, Azerbaycan, İran, Suudi Arabistan gibi dünyanın bir çok ülkesinde böcek tarama hizmeti vermektedir. Bazı ülke vatandaşlarına da böcek arama eğitimi vermektedir. Altay Elektronik AR-GE si sürekli gelişen böcek elektroniğinde dünya ile yarışmaktadır.

 

Sizin için kritik olan şüpheli bir telefon alırsanız, bulunduğunuz yerden olabildiğince çabuk ayrılın. En kısa zamanda bir böcek arama, firması olan ALTAY’yı arayınız. Türkiye’de kurumsal manada böcek tarama hizmetini Altay Elektronik başlatmıştır. Böcek taraması yapılacak alanın büyüklüğüne göre tarama yapacak personel sayısıda değişmektedir. Ancak alan ne kadar küçük olursa olsun mutlaka en az 2 böcek arama teknik personeli gerekmektedir. 100 metre kareyi geçen alanlarda tek başına gelerek böcek araması yapacağını iddia eden kişi ve kuruluşları dikkate almayınız. Çünkü tek bir cihazla frekans yöntemiyle çalışan böcekleri kısa bir sürede bulunabilecekken, hafızasına kaydeden veya kablolama yöntemiyle çalışan böcekleri tek tek tüm eşyaları aramadan bulmam mümkün değildir.  Bu bağlamda böcek araması yapan firmaya ödediğiniz ücret boşuna gitmiş olacaktır. Daha önemlisi kalitesiz bir hizmet almış olup kesin neticeye varamamış olacaksınız. Altay, böcek aramasına minumum 2 kişi ile gelmekte alanın büyüklüğüne göre bu 10 kişiye kadar çıkabilmektedir.

Diğer bir konu hizmet alacağınız firmaya ve tarama yapacak kişilerin teknik bilgileri konusunda eğitim belgeleri isteyin. Altay Elektronik personeli İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik Haberleşme bölümü mezunudurlar. Gerektiğinde mezuniyet diplomalarını ibraz edebileceklerdir.

 

Böcek aramasında en önemli hususlardan biriside gizliliktir. Böcek araması yapacak firma ve çalışanları acaba gizlilik ilkesine riayet ediyorlarmı veya edeceklermi. Mesela böcek taramasına, üzerinde bu hizmeti yaptığına dair ibareler bulunan reklamlı araçlarla gelen kişi ve kuruluşlar daha hizmet başlamadan gizlilik ilkesini bozmuş olacaklardır. Bu araçları gören diğer şirket çalışanları, kendi çalışanları, komşular, diğer firmalar ve en önemlisi de belkide böceği veya gizli kamerayı  koyan kişi bu hizmetten haberi olacak belki de daha hizmet başlamadan böceği koyduğu yerden geri alacaktır. Bu hizmeti giydirilmiş reklam araçlarıyla yapmaya çalışan firmaları da dikkate almayın.