Grup diğer bir şirketimiz ile Zabata Elektronik ile Böcek arama hizmetinde, gelişen teknoloji ve bu nedenle dinleme cihazları, kameralar ve kayıt cihazlarının çok küçük boyutlara indirgenmiş olması ile son zamanlarda talep artışı olmuştur.

Teknolojinin gelişmesinin insanoğluna faydaları çoktur ancak teknoloji sonuçta insan yapımıdır ve yararını da zararını da insan belirler. Kötü niyetli bireylerin teknolojiyi casusluk ve buna benzer amaçlarla kullanmak istemesi üzere böcek arama hizmeti daha da önemli hale gelmiştir.

Böcek arama

Böcek arama hizmeti ile tespitini yaptığımız böcek, ortamda bulunan sesleri dinler, konuşmalarınızı hafıza kartına depolar. Böylece casusluk amaçla kullanılması sağlanır. Küçük olmasından dolayı fark edilmesi neredeyse imkansıza yakındır. Böcek adı verilen cihazlar bir pil ile çalışabilir, direkt olarak elektrik şebekesine bağlı olarak da çalışabilir.

 

Böcek dinleme cihazı tespiti için işin uzmanı olmak ve böcek cihazlar hakkında gerekli bilgilere sahip olmak gerekir. Böcek arama hizmeti konusunda Türkiye’de öncü olan Altay Güvenlik, Ankara’da da en iyi şekilde hizmet vermektedir. Böcek arama hizmetini Türkiye’ye getiren ve bu hizmeti vermeye başlayan ilk kuruluşuz.

 

Böcek denilen bu kayıt cihazları klasik Elektronik Aletlerle aynı frekansta çalışan bir alet değildir. Bu da bulunmasını bir nebze daha zorlaştırmaktadır. Sıradan frekans arayan cihazlarla tespit yapmak çok zor olacaktır.

Böcek tespitinin yapılabilmesi için kullanılan cihazlar da bu yüzden özenle seçilmelidir. Türkiye’de ve Ankara’da böcek arama hizmeti konusunda bir numaralı firma olarak böcek tespit cihazlarının kalitesine önem verdiğimizden emin olabilirsiniz. Çünkü böcek arama hizmetinin Türkiye’deki müşterilerimiz için öneminin farkındayız.

Böcek cihazları direkt olarak insan hayatına zarar veren bir cihazdan çok, dolaylı yoldan sizi riske sokan bir cihazdır. Kişisel hayatınızın tüm sınırlarını çiğner ve özel hayata saldırı suçunu işler. Size tehlike yaratabilecek bireylerin işini kolaylaştıran bir cihazdır.

Bu yüzden bulunması ve yok edilmesi elzemdir. Böcek arama hizmetimiz çok yönlüdür, frekansla arama yapmanın yanında termal arama da yapmaktayız.

termal arama

Böcek arama hizmeti baştan savılacak, üstünkörü yapılacak bir iş değildir. Bu yüzden böcek arama hizmetini her daim ciddiye alırız.

Türkiye’ye böcek arama hizmetini getiren ve yerelleştiren firma olarak Altay, bugüne kadar pek çok alanın başarıyla taranmasını sağlamıştır. Böcek aramayı pek çok alanda yapabilmekteyiz, isteğinize bağlı olarak eviniz, yatınız, ofisiniz gibi yerlerde böcek arama hizmeti verebiliriz.

Böcek tespiti yapılması gereken bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak ekibin sayısı artabilmektedir. Böcek arama hizmetinin en iyi biçimde verilebilmesi için bu gereklidir.

 

Türkiye’nin öncü Güvenlik Şirketi Altay Güvenlik sizlerin güvenliğini sağlamak için 7/24 çalışmaktadır. Ankara’da böcek arama hizmeti aramakta olan müşterilerimiz bize ulaşabilir, Türkiye’nin ve Ankara’nın en profesyonel böcek tespit ekiplerine sahip olan Zabata Elektronik  ile çalışabilirler.

 

Zabata firması kurumsal manada elektronik böcek arama hizmeti vermektedir. Zabata Elektronik kurumsal manada böcek tarama hizmetini Türkiye’de ilk başlatan firmadır.

Bu bağlamda daha önceleri Türkiye’nin sayılı firmaları, böcek arama hizmeti için İsrail’den getirilen personellere on binlerce dolar verirken, Zabata Elektroniğin bu hizmeti vermeye başlaması ile beraber İsrail in bu tekeli kırılmış ülke dışına döviz gitmesine engel olunmuştur.

En önemlisi de sağlıklı ve gerçek bir böcek tarama hizmetine kavuşulmuştur. Çünkü İsrail den gelen kişiler sadece 2 personel ile 1000 metre kare alanı 15 dk. da tarayıp gitmekte idiler. Oysa bu kadar büyük bir alanın sadece 2 kişi ile 15 dakikada taranması imkânsızdır. Bu kadar kısa sürede hafızasına kaydeden veya kablolama ile çalışan bir böceğin tespiti mümkün değildir.

 

Zabata Elektronik şu an sadece Türkiye değil Almanya, Bulgaristan, Gürcistan, Azerbaycan, İran, Suudi Arabistan gibi dünyanın bir çok ülkesinde böcek tarama hizmeti vermektedir. Bazı ülke vatandaşlarına da böcek arama eğitimi vermektedir. Zabata Elektronik AR-GE si sürekli gelişen böcek elektroniğinde dünya ile yarışmaktadır.

 

Sizin için kritik olan şüpheli bir telefon alırsanız, bulunduğunuz yerden olabildiğince çabuk ayrılın. En kısa zamanda bir böcek arama, firması olan Zabata’ı arayınız.

Türkiye’de kurumsal manada böcek tarama hizmetini Zabata Elektronik başlatmıştır. Böcek taraması yapılacak alanın büyüklüğüne göre tarama yapacak personel sayısı da değişmektedir. Ancak alan ne kadar küçük olursa olsun mutlaka en az 2 böcek arama teknik personeli gerekmektedir. 100 metre kareyi geçen alanlarda tek başına gelerek böcek araması yapacağını iddia eden kişi ve kuruluşları dikkate almayınız.

Çünkü tek bir cihazla frekans yöntemiyle çalışan böcekleri kısa bir sürede bulunabilecekken, hafızasına kaydeden veya kablolama yöntemiyle çalışan böcekleri tek tek tüm eşyaları aramadan bulmam mümkün değildir.  Bu bağlamda böcek araması yapan firmaya ödediğiniz ücret boşuna gitmiş olacaktır.

Daha önemlisi kalitesiz bir hizmet almış olup kesin neticeye varamamış olacaksınız. Altay, böcek aramasına minimum 2 kişi ile gelmekte alanın büyüklüğüne göre bu 10 kişiye kadar çıkabilmektedir.

böcek arama şirketi

Diğer bir konu hizmet alacağınız firmaya ve tarama yapacak kişilerin teknik bilgileri konusunda eğitim belgeleri isteyin. Altay Elektronik personeli İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik Haberleşme bölümü mezunudurlar. Gerektiğinde mezuniyet diplomalarını ibraz edebileceklerdir.

 

Böcek aramasında en önemli hususlardan biriside gizliliktir. Böcek araması yapacak firma ve çalışanları acaba gizlilik ilkesine riayet ediyorlar mı veya edecekler mi.

Mesela böcek taramasına, üzerinde bu hizmeti yaptığına dair ibareler bulunan reklamlı araçlarla gelen kişi ve kuruluşlar daha hizmet başlamadan gizlilik ilkesini bozmuş olacaklardır.

Bu araçları gören diğer şirket çalışanları, kendi çalışanları, komşular, diğer firmalar ve en önemlisi de belki de böceği veya gizli kamerayı  koyan kişi bu hizmetten haberi olacak belki de daha hizmet başlamadan böceği koyduğu yerden geri alacaktır.

Bu hizmeti giydirilmiş reklam araçlarıyla yapmaya çalışan firmaları da dikkate almayın.